Nazywam się Ewa Joachimowicz. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt oraz certyfikowanym Zen Coachem , pracę swoją stale poddaję superwizji, obecnie u Wojciecha Eichelbergera w IPSI w Warszawie. Wykształcenie psychoterapeutyczne zdobyłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Instytut jest członkiem International Federation of Gestalt Training Organization (FORGE) i European Association for Gestalt Therapy (EAGT).Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pedagogiem, psychoterapeutą, trenerem, coachem. Ukończyłam Szkołę Trenerów Biznesu prowadzoną przez TROP, studia podyplomowych Life Coaching w Collegium Civitas, roczne szkolenie z Artecoachingu, roczny trening Zen Coachingu. Często uczestniczę w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez psychoterapeutów, coachów polskich i zagranicznych m.in.: Stevena Shoena, Arnolda Mindela, Kare Landfalda. Posiadam certyfikat w zakresie profilaktyki uzależnień wydany przez Towarzystwo Psychoprofilaktyczne w Warszawie.

Od ponad 20 lat zajmuję się psychoterapią i rozwojem osobistym. Doświadczenie zdobyłam pracując jako terapeuta w Gabinecie Psychoterapii i Rozwoju Nako, Poradni Zdrowia Psychicznego, Domu Dziecka, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, szkołach i uczelniach wyższych. Mam doświadczenie w pracy z rodzinami, małżeństwami, grupami wsparcia, grupami rozwoju osobistego. Prowadzę warsztaty dla kobiet, warsztaty rozwoju osobistego, pracuję indywidualnie jako psychoterapeuta i jako Zen Coach.

W wolnych chwilach fotografuję, medytuję, wędruję po górach. Interesuję się kulturą wschodu, rozwojem osobistym i zmianą. Lubię żeglować Pogorią po Morzu Śródziemnym, uwielbiam smakowanie zwykłej codzienności, która staje się niezwykła. Bardzo cenię kontakt z przyrodą , która jest dla mnie nauczycielem i wielką inspiracją w życiu. 

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju NAKO w Chełmie

Jestem twórcą Gabinetu Psychoterapii i Rozwoju Nako w Chełmie, miejsca, które wyrosło z moich marzeń aby umożliwiać ludziom poznawanie siebie, rozwiązywanie problemów i odnajdywanie swoich potencjałów życiowych, spokoju serca i radości życia. Nazwa Nako pochodzi od nazwy wioski położonej na wysokości 3500 m.n.p.m. w Himalajach. Miejsce to wyśniło mi się kiedyś, w wiosce panował taki spokój wewnętrzny jaki chcę zaoferować ludziom w pracy ze mną jako jedną z jakości, która wprowadza dobrostan w życie każdego człowieka.

Wierzę, że w każdym człowieku jest siła, która pozwala mu przezwyciężać trudności i uczynić jego życie szczęśliwym. Każdy człowiek jest inny, dysponuje innymi zasobami emocjonalnymi i dlatego praca z każdą osobą jest dla mnie wyjątkowa i ważna. Proces psychoterapeutyczny pomaga uwolnić zblokowaną energię życiową i ukierunkować ją na sięganie po to co jest ważne i potrzebne w życiu, co daje radość.