ZAUFAJ SOBIE, ODBUDUJ ZAUFANIE DO SIEBIE.

Zaufanie do siebie jest potrzebne w życiu, aby podążać własna drogą
 i podejmować decyzje w zgodzie ze swoimi wartościami i przekonaniami. Człowiek, który ufa sobie podejmuje wyzwania w życiu i potrafi realizować swoje cele życiowe, ma marzenia które realizuje, satysfakcjonującą i odpowiedzialną pracę.

Kiedy masz zaufanie do siebie robisz to, co jest właściwe dla Ciebie i dobre dla Twojego życia, inni zaczynają Ci ufać i chcą z Tobą przebywać, bo Ty jesteś w zgodzi ze sobą i wnosisz harmonię do otoczenia, w którym przebywasz. W budowaniu zaufania do siebie jest ważny kontakt z własną intuicją, która się rozwija dzięki doświadczeniu, życiu w zgodzie ze sobą, ze swoimi przekonaniami i wartościami. Zaufanie do siebie jest gwarantem poczucia bezpieczeństwa w świecie, oraz zaufania do innych. W obecnych czasach ludzie bardzo często tracą wiarę w siebie i przez to czują się niepewnie wśród innych, w pracy, w rodzinie. W życiu opierają się na wartościach, których nie wyznają, zdaniu innych, reklamie, komercji. Kiedy przekładamy źródło informacji masowej ponad własną intuicję gubimy siebie i własny ogląd rzeczywistości. Kiedy nie mamy zaufania do siebie budujemy własne doświadczenia na faktach z zewnątrz, co w efekcie daje sztuczne poczucie ja, sztuczny twór oderwany od naszego serca. Kiedy człowiek nie ufa sobie, nie postępuje zgodnie ze swoim systemem wartości, ze swoimi potrzebami, opiera się na innych, ma wiele lęków, które go ograniczają. Brak wiary w siebie wiąże się z brakiem satysfakcjonującej pracy, satysfakcjonujących związków z ludźmi i brakiem zadowolenia z życia.

Zaufanie do siebie tracimy bo nie wierzymy sobie. Ktoś ważny i bliski zwątpił w nas i my wątpimy w siebie. Ludzie dają sobie mało wsparcia, trudno jest im współpracować, łatwiej jest rywalizować, pokazywać swoją przewagę. Dobry kontakt ze sobą warto odbudować, kluczem do tego jest powrót do własnych marzeń, pragnień, potrzeb i podążanie za nimi. Kontakt z intuicją pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji w życiu. Psychoterapia może pomóc odbudować zaufanie do siebie poprzez świadomy wgląd w swoje emocje, potrzeby, wartości, pomaga zmienić przekonania na swój temat. Jeżeli o sobie źle myślimy i nie ufamy sobie, to blokujemy nasz rozwój i nasze życie.

W życiu warto pracować nad zmianą, bo każdy z nas zasługuje na szczęśliwe życie, które jest często efektem pracy nad sobą.

Psychoterapeuta Ewa Joachimowicz

Tel. 784 912 289